Eesti Allergialiidu 2021 aasta projektid

  1. Eesti Allergialiit püüab oma tegevusega parandada kogu vabariigi allergiahaigete elukvaliteeti. Toimetame allergia alaseid trükiseid, avaldame trükimeedias artikleid aktuaalsetel teemadel vastavalt tellimustele ja teeme koostöös meediafirmadega. Peame läbirääkimisi allergiahaigetele sobivate toodete maaletoojatega ja tutvustame neid tooteid haigetele oma kodulehel. Teeme koostööd kohalike allergiahaigeid esindavate organisatsioonidega ja EFA-ga. Tegevus toimub aastaringselt.
  2. Allergianõustaja annab iga päev nõuandeid kella 8-18 tema poole telefonil 5069896 pöördunud inimestele. Samuti vastab ta tööpäevadel EAL kodulehekülje allergialiit.ee kaudu laekunud küsimustele. Allergianõustaja nõustab ka firmasid allergiaalastes küsimustes.
  3. Koostöös Ühinenud Ajakirjad AS on plaanitud anda välja aprillis “Kodutohtri” lisaleht allergia erinumber. Lehel kajastatavad teemad: allergia igas eas, kemikaalid kodus, toiduga seotud probleemidest, desovahendite kasutamine.
  4. Saare-,Järva-ja Lääne-Virumaa haigete koolitus.
  5. Alates 2012.a. märtsist algas Eestis õietolmu seire, milline toimub neljas erinevas piirkonnas: Tallinn, Tartu, Pärnu, Kuressaare ja Jõhvi.  2015 aastast õhutolmu seiret rahastab Keskkonnaministeerium. Seire tulemused avaldatakse  Allergialiidu kodulehel ja Keskonnauuringute labori kodulehel. 2021 aasta seire algab veebruaris ja lõpeb novembris.
  6. Info elanikonnale meedia ja  koolituste kaudu. Hüpoallergiliste toodete ja seadmete tutvustus.  Ekseemipäev perearstidele ja lastepolikliinikute töötajatele – oktoober.
  7. Uuendame  kodulehte perioodiliselt uute artiklitega ja korrigeerime  vastavalt aastaajale taustakujundust.
  8. Aasta kokkuvõtete tegemine ja uue 2022 aasta tööplaani koostamine – detsembrikuus.