Eesti Allergialiidu 2019 aasta projektid

 1. Eesti Allergialiit püüab oma tegevusega parandada kogu vabariigi allergiahaigete elukvaliteeti. Toimetame allergia alaseid trükiseid, avaldame trükimeedias artikleid aktuaalsetel teemadel vastavalt tellimustele ja teeme koostöös meediafirmadega. Peame läbirääkimisi allergiahaigetele sobivate toodete maaletoojatega ja tutvustame neid tooteid haigetele oma kodulehel.Teeme koostööd kohalike allergiahaigeid esindavate organisatsioonidega ja EFA-ga. Tegevus toimub aastaringselt.
 2. Allergianõustaja annab iga päev nõuandeid kella 8-18 tema poole telefonil 5069896 pöördunud inimestele. Samuti vastab ta tööpäevadel kella 08-16 EAL kodulehekülje allergialiit.ee kaudu laekunud küsimustele. Allergianõustaja nõustab ka firmasid allergiaalastes küsimustes.
 3. Koostöös Ühinenud Ajakirjad AS on plaanitud anda välja aprillis-mais “Kodutohtri” lisaleht. Lehel kajastatavad teemad: allergiliste ja mitteallergiliste hingamisteede haiguste eristamine, lisaained toidus, probiootikumide osa, nahahooldus ja allergikutele sobivad kosmeetikatooted, lehmapiimavalgu põhjustatud probleemid imikutel.
  Lisalehel põhiline tähelepanu on pööratud ravimallergia, allergiahaiguste ennetamise, tervislike eluviiside ja allergiahaiguste levimuse ning kaasaegse diagnostika teemadele Eestis ja maailmas ning keskkonnaülitundlikkusele. Sügisperioodiks kavandame ka “Kodutohtri” lisa väljaandmist aktuaalsetel teemadel, väljaandes on plaanis 8 artiklit.
 4. Maakonna haigete koolitus.
  Saaremaal on õppepäevad teemadega: naerujooga, pere ja suhted, rasked kõnelused;
  Järvamaal haigete koolitus: mälu treening, Hiina meditsiini alused, Tallinna vaatamisväärtused, koostöö Rakvare Astmaseltsiga;
  Lääne-Virumaa koolitused: toiduallergeenid, Shindo võimlemine ,kevadine allergia, koostöö Järvamaa Astma ja Allergiaseltsiga, tervisepäev Rakvere Aqva SPA-s, matk Emumäele;
 5. 2012.a. märtsist algas Eestis õietolmu seire, milline toimub neljas erinevas piirkonnas: Tallinn, Tartu, Pärnu, Kuressaare ja Jõhvi.Alates 2015 aastast õhutolmu seiret rahastab Keskkonnaministeerium. Seire tulemused avaldatakse  Allergialiidu kodulehel ja Keskonnauuringute labori kodulehel. 2019 aasta seire algab veebruaris ja lõpeb novembris.
 6. Nahahoolduse filmi valmistamine I- II kvartal. Annab juhised õigeks nahahoolduseks ja raviks.
 7. Uuendame  kodulehte perioodiliselt uute artiklitega ja korrigeerime  vastavalt aastaajale taustakujundust.
 8. Aasta kokkuvõtete tegemine ja uue 2019 aasta tööplaani koostamine – detsembrikuus.