Eesti Allergialiidu 2022. aasta projektid

  1. Eesti Allergialiit püüab oma tegevusega parandada kogu vabariigi allergiahaigete elukvaliteeti. Toimetame allergia alaseid trükiseid, avaldame trükimeedias artikleid aktuaalsetel teemadel vastavalt tellimustele ja teeme koostöös meediafirmadega. Peame läbirääkimisi allergiahaigetele sobivate toodete maaletoojatega ja tutvustame neid tooteid haigetele oma kodulehel. Teeme koostööd kohalike allergiahaigeid esindavate organisatsioonidega ja EFA-ga. Tegevus toimub aastaringselt.
  2. Allergianõustaja vastab igal tööpäeval EAL kodulehekülje www.allergialiit.ee kaudu laekunud allergiaalastele küsimustele, samuti nõustab ka firmasid allergiaalastes küsimustes.
  3. Koostöös Ühinenud Ajakirjad AS on plaanitud anda välja aprillis „Kodutohtri“ lisaleht allergia erinumber seoses allergiliidu 30. aastapäevaga. Lehel kajastatavad teemad: nõgestõbi, ristallergia, kreemitamine, allergiku riided, tekstiilid ja kodus kasutatavad  värvid, õietolmuallergia, hallitus.
  4. EAL allorganisatsioonide – Saare-,Järva-ja Lääne-Virumaa poolt haigete koolitus.
  5. Alates 2012. a märtsist algas Eestis õietolmu seire, milline toimub neljas erinevas piirkonnas: Tallinn, Tartu, Pärnu, Kuressaare ja Jõhvi.  2015. aastast õhutolmu seiret rahastab Keskkonnaministeerium. Seire tulemused avaldatakse  Allergialiidu kodulehel ja Keskonnauuringute labori kodulehel. 2022. aasta seire algab veebruaris ja lõpeb novembris.
  6. Allergiaalane info elanikonnale meedia ja  koolituste kaudu – veebruar kuni detsember. Hüpoallergiliste toodete ja seadmete tutvustus.  Ekseemipäev perearstidele ja lastepolikliinikute töötajatele – oktoober.
  7. Uuendame  kodulehte perioodiliselt uute artiklitega ja korrigeerime  vastavalt vajadusele.
  8. Aasta kokkuvõtete tegemine ja uue, 2023. aasta tööplaani koostamine – detsembrikuus.